Żylaki

Category : Dolegliwości

 

Żylaki występują w kończynach dolnych, przełyku, odbycie (hemoroidy). Powstają w wyniku nieprawidłowego działania zastawek znajdujących się w ścianach żył, których zadaniem jest zapobieganie cofaniu się krwi płynącej do serca. Kiedy zastawki są niewydolne, krew nie odpływa jak trzeba i zaczyna się gromadzić, powodując rozciąganie i poszerzenie żył.

Przyczyny żylaków to: otyłość, zaparcia, złe krążenie, zła dieta, stojący czy siedzący tryb życia, ciąża, genetyka.

Z powodu żylaków cierpi ponad 10% ludzi na całym świecie. Schorzenie to zdecydowanie częściej, nawet trzykrotnie, spotyka kobiety. Żylaki w stadium początkowym objawiają się głównie defektami kosmetycznymi. Następnie pojawia się uczucie ciężaru lub bólu. Kolejne objawy żylaków to zwiększające się wizualnie sploty żylne, obrzęki oraz bóle i skurcze. Objawy te mogą nie ustępować nawet po długim odpoczynku w pozycji leżącej. Nieleczone żylaki mogą grozić poważnymi konsekwencjami. W stanach zaawansowanych dochodzić może do powstawania skrzepliny oraz krwotoków.

Jeśli już masz żylaki lub początki, koniecznie wzmocnij żyły, stosuj produkty bogate w przeciwutleniacze, witaminy, minerały. Jakie? To zależy od Twojego organizmu. Na pewno warto w tym celu odwiedzić gabinet Revitum, żeby specjalista mógł zaproponować najlepsze preparaty dla Ciebie, uwzględniając przy tym Twój wiek, wagę i tryb życia oraz wynik Testu Obciążeń, jeśli to koniecznie, dostaniesz też zalecenia żywieniowe.

 

Twój dentysta grójec opinia pacjentki foto