Demencja Starcza, przyczyny, objawy i Leczenie. Warto wcześnie rozpoznać objawy

Demencja Starcza

demencja starcza - można ją opóżnić

Demencja starcza to inaczej otępienie starcze. Im później zostaną zaobserwowane problemy na tle psychologicznym i intelektualnym, tym choroba objawia się łagodniej. Pierwszym symptomem jest osłabiona pamięć, która często jest objawem starzenia się. Dlatego bliscy i rodzina osoby w podeszłym wieku często to bagatelizują, myśląc, że wynika po prostu ze starości.

Kolejne objawy demencji to: apatia, osłabienie organizmu, brak zapału do pracy, niechęć do wykonywania jakichkolwiek czynności, złe samopoczucie. Problemy z zapamiętywaniem mogą objawiać się inaczej u różnych osób. Często pacjenci pamiętają to co zdarzyło się kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, a nie pamiętają co robili wczoraj.

Granica między demencją, a chorobą Alzhaimera jest bardzo krucha, dlatego mówi się, że jedną z form otępienia starczego jest Alzheimer, który po pojawieniu się objawów demencji zaczyna powodować kłopoty z prawidłową wymową słów i inne dysfunkcje nasilające się w przeciągu od trzech do pięciu miesięcy.

Objawy najbardziej mogą dokuczać bliskim osoby cierpiącej na tę chorobę, a nie jej samej. Charakter starszej osoby może stać się uciążliwy i nieznośny, może ona oskarżać wszystkich wokół o zabieranie jej pieniędzy, głodzenie czy złe traktowanie. W takim wypadku rodzina musi uzbroić się w cierpliwość i wspierać chorego. Bardzo często starsza osoba nie może przypomnieć sobie nazwiska lekarza czy nazwy lekarstwa i może to być spowodowane niedoborem witaminy B12 lub złym funkcjonowaniem tarczycy, nerek lub wątroby.

Jeśli Ty albo ktoś z Twojej rodziny czy znajomych ma podobne symptomy, to może być demencja starcza. Możesz o tym nie wiedzieć, ale demencja jest również spowodowana obciążeniami w organizmie.

Dr Richard Wurtman, neuroendokrynolog z Instytutu Technologii Massachusetts Cambrige, prowadził badania nad wpływem składników pożywienia na aktywność mózgu. Według tych badań braki składników odżywczych mają wpływ na neuroprzekaźniki i ich działanie w mózgu. Zatem brak odpowiednich składników może wywoływać demencję.

Przykładem jest brak tryptofanu, który przekształca się w serotoninę, a jego brak skutkuje depresją. Biochemia mózgu jest bardzo skomplikowana. Jeśli chcesz odżywić swój mózg na poziomie komórki, udaj się do Revitum i wykonaj test niedoborów komórkowych. Specjalista przeprowadzi wywiad i podejmie decyzję, jakie składniki odżywcze powinieneś stosować, aby odczuć poprawę.

Twój dentysta grójec opinia pacjentki foto

Jeżeli podobał Ci się artykuł oceń go.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ocena: 3 , średnio 5,00 na 5)
Loading...