Bóle pleców

Category : Dolegliwości

silne bóle pleców są uciążliwe

Silne bóle pleców mogą mieć swoje źródło w schorzeniach takich jak zwyrodnienie kręgosłupa, otyłość, choroby nerek, urazy, wadliwa postawa. Mogą też objawiać sie u kobiet w ciąży. Ciekawe okazują się też najnowsze odkrycia. Pokarmy, jakie jadamy na co dzień, mogą wpłynąć na odczuwanie przez nas bólu. Przykładem jest kofeina, mięta, imbir, czy kapsaicyna (papryczki chilli), które łagodzą bóle!

Jaki jest mechanizm działania? Bardzo różny, bo np. kofeina jest podobna do adenozyny i dzięki temu blokuje sygnał o bólu do mózgu, zaś mentol, zawarty w mięcie, aktywuje receptory TRPM8 wrażliwych na zimno w skórze, hamuje przepływ Ca2+ przez błony neuronów oraz pobudza receptory kappa-opioidowe, dzięki czemu występuje efekt znieczulenia i łagodzenia bólu.

W świecie przyrody na bóle placów dostępne są też naturalne salicylany np. maliny, wiśnie, curry, papryka czy kora wierzby, które działają jak naturalna aspiryna, a nie niszczą aż tak śluzówki żołądka.

Niezależnie od tego z jakim rodzajem bólu mamy do czynienia, możemy go wyeliminować na trwałe poprzez stosowanie odpowiedniej kuracji opartej na naturalnych preparatach! Wystarczy wykonać prosty test obciążeń organizmu, żeby ustalić, jakie obciążenia powodują reakcje bólowe u Ciebie, i zacząć stosować kurację

Twój dentysta grójec opinia pacjentki foto