Brak koncentracji

Category : Dolegliwości

brak koncentracji przyczyny i przeciwdziałanie

Koncentracja jest zjawiskiem polegającym na skupieniu uwagi i skierowaniu jej na określony przedmiot, zagadnienie, wydarzenie, sytuację czy zjawisko. Jest to kluczowy czynnik, który umożliwia efektywne wykonywanie danej pracy zarówno umysłowej, jak i fizycznej. Im większy poziom koncentracji, tym większa efektywność! Im większa efektywność, tym więcej zrobisz w krótkim czasie. Dlatego koncentracja jest tak ważna. Jeśli chodzi o brak koncentracji przyczyny mogą być bardzo złożone lub mogą się na siebie nakładać.

Brak koncentracji jest zespołem objawów chorobowych, który dotychczas nie ma jednoznacznie ustalonej etiopatogenezy. Przyczyną takiego stanu są różnego rodzaju obciążenia w organizmie.

Czy miewasz problemy z utrzymaniem skupienia na swojej pracy, nauce, czytaniu? Chcesz poprawić swoją koncentrację, ale nie wiesz, od czego zacząć i jak to zrobić? Pamiętaj, że przyczyną wielu dolegliwości są często trujące substancje, drobnoustroje, grzyby, wirusy i pasożyty żyjące w naszym organizmie. Wszystkie te obciążenia da się wykryć przy pomocy łatwego i szybkiego testu obciążeń organizmu. Test jest bezbolesny i bezinwazyjny. Nasz specjalista dobierze dla Ciebie odpowiednią kurację i powie co zrobić, by przywrócić dawną sprawność fizyczną i umysłową!

Czy wiesz, że na brak koncentracji i problemy z pamięcią mogą wpłynąć np. braki składników odżywczych, stres, przemęczenie z braku snu, picie kawy, herbaty, palenie papierosów, alkohol?

Najważniejsze przy problemach z pamięcią jest uzupełnienie składników odżywczych. Ciekawym przykładem pierwiastka, którego brak powoduje problemy z pamięcią jest bor. Jego brak może spowodować ograniczenie sprawności umysłowej, gdyż bor wpływa na bioelektryczność mózgu. Nie bez znaczenia jest niedobór cynku czy kwasów tłuszczowych.

Przykładów są setki. Najlepiej udać się na wizytę do specjalisty, który zaplanuje nam indywidualną kurację niwelującą brak koncentracji i poprawiającą pamięć na bazie naturalnych preparatów z uwzględnieniem całego naszego organizmu, wieku, wagi i przebytych chorób.

Twój dentysta grójec opinia pacjentki foto