Testy na nietolerancje pokarmowe z krwi

Nietolerancja pokarmowa jest niewłaściwą reakcją organizmu na niektóre pokarmy. Osoby cierpiące na to schorzenie mogą mieć zarówno jeden, jak i kilka jego objawów.

Nietolerancja pokarmowa to nie to samo co alergia

Przy standardowej alergii pokarmowej po spożyciu określonego pokarmu występuje zazwyczaj ostra i natychmiastowa reakcja układu immunologicznego.  Objawy występują zazwyczaj w ciągu kilku minut od spożycia alergenu czy też wejścia w kontakt z nim. Objawy alergii pokarmowej to kichanie, wysypka, podrażnienie skóry, katar, opuchlizna, zmęczenie, biegunka czy wymioty.

W przypadku nietolerancji pokarmowej reakcja bywa oddalona w czasie. Symptomy mogą się pojawić po nawet kilku dniach. Objawy nietolerancji nie są zazwyczaj łączone z pokarmami – diagnozuje się je jako oddzielne dolegliwości. Przeważnie są niespecyficzne, często dwu lub wielonarządowe.
Warto wiedzieć, iż nadwrażliwość pokarmowa może pojawić się niespodziewanie w każdym wieku. Problem może tak samo dotyczyć dzieci jak i osób starszych. Badania statystyczne podają, że na nietolerancję pokarmową cierpi 90% dzieci i 75% dorosłych – utrzymuje się niestety tendencja wzrostowa. Wszystko wskazuje też na to, że nietolerancja pokarmowa może być dziedziczna. Jeśli cierpi na nią jedno z rodziców, ryzyko wystąpienia u dziecka wynosi 40%, gdy występuje u obojga – prawdopodobieństwo wystąpienia wzrasta aż do 70%. Odziedziczyć ją można też po dziadkach.

 

Dlaczego należy wykonać test na nietolerancję pokarmową?

Test na nietolerancję pokarmową jest szybkim, kolorymetrycznym, mikropłytkowym testem służącym do pomiaru przeciwciał IgG swoistych dla nawet kilkudziesięciu składników pokarmowych. Pomiar wykonywany jest na próbce krwi dla zestawu obejmującego do kilkudziesięciu składników pokarmowych, wykonywanym na próbce krwi.

 

Kto powinien wykonać Test na Nietolerancję Pokarmową?

Każda osoba, która zauważyła u siebie objawy takie jak:

test na nietolerancję pokarmową

 • Bóle głowy,
 • Bóle brzucha,
 • Wysypka,
 • Trądzik,
 • Biegunka,
 • Bezsenność,
 • Migreny,
 • Zatrzymywanie wody w organizmie,
 • Wzdęcia,
 • Ciągłe zmęczenie
 • Problemy z jelitami,
 • Problemy z zatokami.

 

Co powinienem wiedzieć o teście? 

Oferowana przez nas diagnostyka nietolerancji pokarmowej opiera się o zasadę metody ELISA (ang. Enzyme-Linked ImmunoSorbet Assay). Testy spełniają standardy wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (IVDD98/79EC), charakteryzują się wysoką czułością, swoistością i powtarzalnością wyników, które są autoryzowane przez diagnostę laboratoryjnego.

Test na nietolerancje pokarmowe - food test
Badanie obejmuje 40 antygenów pokarmowych, pogrupowanych w 21 klas.

Wynik testu FoodTest 40 jest wynikiem ilościowym, co oznacza że otrzymasz informację liczbową o tym jak silna jest reakcja nietolerancji na dany produkt co pozwoli optymalnie dobrać czas eliminacji danego produktu z jadłospisu.

Do każdego wyniku badania dołączona jest interpretacji wyniku – opis, który pozwoli lepiej zrozumieć wynik. Dodatkowo w Revitum wynik testu na nietolerancje pokarmowe możesz przedyskutować ze specjalistą.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ocena: 5 , średnio 5,00 na 5)
Loading...

Masz pytanie? Wyślij nam wiadomość przez formularz lub zadzwoń na numer telefonu Ogólnopolskiej Infolinii: tel 222 502 888

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania lub przedstawienia oferty. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale konieczne, abyśmy mogli kontaktować się z Państwem w celu obsługi zapytania i przedstawienia oferty. Jeżeli nie chcą Państwo, abyśmy kontaktowali się w tym celu za pomocą e-maila lub telefonu, zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych gabinetów.*

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Revitum telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących tj. telefon, poczta e-mail dla celów marketingowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Revitum, w celach marketingowych w tym m.in. dla informowania o aktualnej ofercie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Revitum, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej.


Google Analytics Alternative