fbpx

Testy niedoborów komórkowych

Komórka potrzebuje wszystkich składników odżywczych, aby dobrze funkcjonować.
Dr Raymond Francis twierdzi, że istnieje tylko jedna przyczyna chorób - niewydolność komórkowa.

Komórki pełnią niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka. Jeśli dojdzie do ich niewydolności, musimy liczyć się z powstaniem wielu groźnych chorób. Komórki są integralną częścią składową organizmu (budulcem wszystkich tkanek, organów, układów) i ich funkcje życiowe są ściśle powiązane ze stanem zdrowia całego ciała i odwrotnie. Droga do odzyskania zdrowia prowadzi przez właściwą diagnostykę i leczenie komórek. Tu z pomocą przychodzi nam Test Niedoborów Komórkowych.

Niewydolność komórkowa to schorzenie, od którego zaczynają się wszystkie dolegliwości. W konsekwencji powoduje ona całą lawinę chorób.

Dlaczego komórki chorują?

niewydolność komórkowaNiewydolność komórkowa ma dwa podłoża:

  • Po pierwsze, mają na nią wpływ toksyczne obciążenia w organizmie, a co za tym idzie, w komórkach.
  • Po drugie niewydolność powodują niedobory komórkowe. Dochodzi do nich wówczas, gdy dostarczamy organizmowi za małą ilość składników odżywczych.

Aby sprawdzić przyczynę powstania niewydolności komórkowej wykorzystując Metodę Prokomórkową, należy wykonać zarówno test obciążeń organizmu, jak i test niedoborów komórkowych.

Pierwsze badanie polega, jak sama nazwa wskazuje, na wykryciu obciążeń, które występują w komórkach.
Czemu takie ważne jest sprawdzenie w pierwszej kolejności obciążeń? Ponieważ gdyby najpierw zdiagnozowane zostały braki w komórkach i ktoś chciałby je uzupełnić suplementacją mógłby nieświadomie dokarmiać zamieszkujące w ciele pasożyty lub grzyby. Suplementacja spowodowałaby ich szybki rozwój a w konsekwencji pogorszenie stanu zdrowia. Test obciążeń poza toksynami i metalami ciężkimi sprawdza również obecność pasożytów i grzybów.

Kolejnym krokiem diagnozy jest test niedoborów komórkowych. Niedobory te przyczyniają się do powstania niewydolności w komórkach. Ma to miejsce, gdy brakuje takich substancji odżywczych, jak mikroelementy, witaminy czy enzymy. W każdej komórce zachodzą reakcje chemiczne, które wymagają dużego nakładu energii. Do jej pozyskania komórka potrzebuje substancji odżywczych. Aby komórka działała jak trzeba, czyli chroniła organizm przed groźnymi czynnikami chorobotwórczymi, musi być odpowiednio odżywiona. Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny, a więc potrzebuje indywidualnej diagnostyki. Taką właśnie umożliwia test niedoborów komórkowych.

 

Czego potrzebuje komórka?

niedobory komórkoweO prawidłowej pracy komórek decyduje rodzaj, jakość i ilość spożywanych substancji odżywczych takich jak: białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i związki mineralne. Komórki potrzebują też odpowiedniego pH. Prawidłowy odczyn pH komórek jest lekko zasadowy i wynosi około 7,4. Kiedy wartość pH staje się zbyt kwaśna, praca komórek jest zakłócona, a różne układy organizmu słabną. Jeśli pH komórek się zmienia, enzymy nie mogą prawidłowo pracować (ich praca jest spowolniona) i nie dochodzi do wielu ważnych reakcji chemicznych. Zakwaszony organizm to idealne środowisko do rozwoju przeróżnych chorób. Dlatego tak ważna jest prawidłowa dieta. Zdrowe ciało dysponuje zasadowymi zapasami, używanymi do zobojętniania nadmiarów kwasów. Zapasy te jednak wyczerpują się gdy nasza dieta dostarcza wyłącznie pożywienie o odczynie kwaśnym.
Widzimy więc jak ważne jest sprawdzenie czy nasz organizm nie jest zakwaszony. Wizyta w Revitum odpowie na to pytanie.

Niedobory komórkowe mogą mieć wiele symptomów i wpływać niemal na każdy organ.

 

Najczęstsze objawy niedoborów to:

zdrowie komórkowe

 

Test niedoborów komórkowych wykryje braki:

  • witamin (D3, B, C, E, K i wielu innych)
  • minerałów (przykładowo: wapń, żelazo, magnez, jod, cynk, selen, potas, fosfor, miedź)
  • śladowych enzymów kolagenu w poszczególnych narządach
  • koenzymów (między innymi: Biotyna, Q10, kwas foliowy)
  • aminokwasów

Gdy dowiemy się już jakie obciążenia zalegają w naszym ciele oraz czego brakuje w komórkach możemy przejść do następnych kroków jakimi są: oczyszczenie organizmu a następnie odżywienie go indywidualnie dobraną suplementacją.
Test niedoborów komórkowych warto powtarzać profilaktycznie - najlepiej co kwartał, wraz z początkiem nowej pory roku. To istotne, żeby na bieżąco mieć informacje czy nie zaczynają się jakieś braki ponieważ szybko można reagować i dostarczać potrzebne składniki. Szczególnie istotne jest to przed okresem jesienno zimowym, gdy zaczyna się okres chorobowy. Jeśli organizm będzie miał wszystko czego mu trzeba z łatwością obroni się przed chorobami. Zima to też okres, w którym ciężej o naturalne witaminy i składniki mineralne w diecie dlatego też często konieczne jest stosowanie suplementacji. Nie jest jednak dobrze przyjmować ją "na ślepo". Nie ma już potrzeby zgadywać co nam może być potrzebne gdy można to dokładnie sprawdzić!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ocena: 21 , średnio 4,10 na 5)

Loading...

 

 

Masz pytanie?

Wyślij nam wiadomość przez formularz lub zadzwoń na numer telefonu Ogólnopolskiej Infolinii: tel 222 502 888. Konsultanci czekają na Twój telefon w godzinach 8:00 - 18:00.
Koszt połączenia równy jest kosztowi połączenia lokalnego.

Spytaj o test niedoborów komórkowych