Trądzik

Category : Dolegliwości

 

Trądzik to choroba, która od lat dokucza milionom ludzi na całym świecie. Co roku przeznacza się miliony dolarów na badania poświęcone zwalczaniu tej przypadłości.

Trądzik młodzieńczy (Acne vulgaris) – choroba skóry, której początek występuje w wieku pokwitania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej) dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych (łojotoku). Zaskórniki i grudki, popularnie nazywane pryszczami, są objawem trądziku. Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczoły łojowe skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku.
W takim nagromadzeniu naskórka zrogowaciałego i łoju niektóre bakterie, zawsze obecne na powierzchni skóry, rozwijają się szczególnie dobrze i wywołują proces zapalny, który może powodować pęknięcie ściany przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne.

Trądzik może mieć wiele przyczyn

Przyczynami wystąpienia trądziku mogą być zaburzenia hormonalne, żołądkowo-jelitowe, wątrobowe, drożdżyca itp.

Wiele tzw. "domowych sposobów" nie działa, a z kolei źle dobrane leczenie może maskować tylko problem, nie uderzając w jego przyczynę. Działanie warto zacząć szybko ponieważ nieodpowiednie postępowanie może powodować, że na skórze na całe życie, lub na wiele lat zostaną nam ślady. Szczególnie należy unikać tzw. "wyciskania" zmian skórnych, zwłaszcza bez dezynfekcji. Najlepiej zacząć kompleksową kurację, wycelowaną w przyczyny powstawania trądziku.

W Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum możesz wspomóc leczenie trądziku stosując naturalne preparaty, w których znajdziesz składniki roślinne, oleje roślinne, minerały i witaminy pochodzenia tylko i wyłącznie naturalnego! Kuracja jest układana w sposób indywidualny, ponieważ w Revitum nie mamy jednej tabletki na trądzik, bo taka nie istnieje. Specjalista bierze pod uwagę Twój wiek, wagę, styl życia i wiele innych czynników, poza tym wykonuje Test Obciążeń szukając dodatkowych przyczyn. Taka kuracja daje pewność zdrowia na długie lata.

Twój dentysta grójec opinia pacjentki foto