fbpx

Badanie poziomu witaminy D

Zbadaj poziom witaminy D, który wpływa na funkcjonowanie twojego organizmu

Badanie poziomu witaminy D jest bardzo ważne. Niestety większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak jej niedobór wpływa na nasze ciało. Przede wszystkim jej rola polega na utrzymywaniu prawidłowego stężenia wapnia we krwi, a tym samym odpowiedniej struktury kośćca. Poza układem kostnym wpływa także na układy: nerwowy, mięśniowy, immunologiczny, krążenia czy rozrodczy. (Czytaj więcej o witaminie D)

Test poziomu witaminy D
Należy wiedzieć że termin „witamina D” nie jest jednoznaczny. Można wyróżnić wiele jej rodzajów z czego każda ma inne działanie, a niewłaściwy poziom jego stężenia może wynikać z odmiennych przyczyn. Dlatego ważna jest adekwatna ocena ich zawartości. By sprostać najnowszym trendom medycyny spersonalizowanej, firma Cambridge Diagnostics stworzyła zestaw do samodzielnego poboru krwi w postaci suchej kropli. Metoda ze względu na małą inwazyjność sprawdza się także u małych dzieci i noworodków. Dokładny wynik jest dostarczany do klienta w ciągu kilku dni w postaci cyfrowej. Dzięki temu badanie poziomu witaminy D jest proste i przebiega sprawnie.
Jednocześnie zastosowanie metody referencyjnej (LC-MS/MS) umożliwiło selektywne, dokładne, ilościowe oznaczenie zawartości metabolitów: 25(OH)D2, 25(OH)D3, 3-epi-25(OH)D3 oraz 24,25(OH)2D3.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ocena: 20 , średnio 4,35 na 5)
Loading...

 

 

W Revitum sami wykonujemy rejestrację online 

Masz pytanie?

Wyślij nam wiadomość przez formularz lub zadzwoń na numer telefonu Ogólnopolskiej Infolinii: tel 222 502 888. Konsultanci czekają na Twój telefon w godzinach 8:00 - 18:00.
Koszt połączenia równy jest kosztowi połączenia lokalnego.

Spytaj o badanie witaminy d