Obciążenia organizmu

Toksyny

obciążenia organizmy - sprawdź je

W dzisiejszych czasach toksyny są największym zagrożeniem ludzkości. Atakują organizm zewsząd. Są wszechobecne: w powietrzu, wodzie, pokarmach, w żywności i kosmetykach. Toksyny, które raz dostaną się do organizmu, nawet w znikomej ilości, mogą się kumulować, oddziałując na nasz organizm przez wiele lat. Wywołują zatrucia, alergie, defekty skóry, wypadanie włosów, a w skrajnych sytuacjach Twój organizm broniąc się przed nimi, wytwarza torbiele i zmiany rakowe. W organizmie przeciętnego człowieka może odłożyć się w ciągu jednego roku nawet 8 kilogramów trucizn! Nikogo nie trzeba przekonywać jak niebezpieczne dla organizmu ludzkiego może być zatrucie substancjami toksycznymi. Ma niebagatelny wpływ na zdrowie a bardzo często i na życie. Wiele chorób, dolegliwości skóry, włosów, organów wewnętrznych może mieć swoją istotną przyczynę: obciążenia organizmu wywołanych zatruciem organizmu.

Skąd się biorą toksyny? Obciążenia organizmu w natarciu

Zatrucie środowiska to wynik rozwoju technologii przemysłowej, motoryzacji i urbanizacji. Żyjemy w czasach globalnego zatrucia środowiska naturalnego i często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy narażeni na działanie toksyn, przyswajanych wraz z powietrzem, wodą, a przede wszystkim z pożywieniem.

Największym i zarazem najbardziej niebezpiecznym źródłem zatrucia organizmu jest zła dieta. Zbyt wiele tłuszczy, nadmiar cukrów, a do tego barwniki, konserwanty i syntetyczne substancje zapachowe, i smakowe, którymi nafaszerowana jest nasza żywność, nieodpowiednie łączenia pokarmów i dobierania składników odżywczych – wszystko to sprzyja przeciążeniu układu trawiennego i wydalniczego. Nawet te składniki pożywienia, które w swej naturze mają samo zdrowie i witalność, czyli owoce i warzywa, skażone są nawozami sztucznymi i środkami ochrony roślin. Skutkiem jest upośledzenie funkcji nerek, wątroby, jelita grubego, czyli naturalnych dróg oczyszczania organizmu. Toksyny, które nie zostaną wydalone, magazynują się jako obciążenia, powodując nieprawidłowe działanie tych organów, a w efekcie samozatrucie organizmu. Tak  właśnie działają obciążenia organizmu.

Przyjmowanie nadmiernych dawek leków przeciwbólowych, uspokajających czy źle dobranych suplementów diety to nic innego jak wprowadzanie substancji obcych, często toksycznych, do organizmu. Jedna kuracja antybiotykowa jest w stanie zniszczyć dobroczynną florę bakteryjną naszego układu pokarmowego na 10–12 miesięcy. Niewiele osób wie, że ponad 70 % światowej produkcji antybiotyków przeznaczana jest na potrzeby producentów pasz dla zwierząt. Zjadając produkty mleczne, jajka, mięso zwierząt karmionych paszami wzbogaconymi o antybiotyki, przyjmujemy nieświadomie niezwykle groźne dawki antybiotyków, które doprowadzają do wytworzenia się mechanizmu lekooporności na antybiotyki. Istotnym źródłem zatrucia organizmu toksynami jest Twoje własne jelito. Niewłaściwy tryb życia, ciągły pośpiech, żywność jaką się odżywiamy, wszystko to sprzyja zaparciom i leniwej pracy jelit oraz zaleganiu treści pokarmowej w jelitach. Błona śluzowa jelita jest bardzo cienka, co w przypadku braku wspomagającej trawienie flory jelitowej (pałeczek kwasu mlekowego) może doprowadzić do sytuacji, w której błona staje się nieszczelna i przepuszcza nie tylko trucizny, ale również niebezpieczne dla organizmu drobnoustroje, które tą drogą przenikają do krwiobiegu.

Zatrucie organizmu mogą wywoływać substancje toksyczne wytwarzane przez bakterie, grzyby i pasożyty. Często nie mamy nawet pojęcia jak dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia, może być żywność pochodząca z różnych stron świata. Aby zachować jej świeżość podczas długiego transportu, jest ona faszerowana środkami konserwującymi, toksycznymi dla ludzkiego organizmu. Wszelkie suszone owoce, orzechy czy rodzynki, szczelnie zamknięte w foliowych torebkach, mogą być dla nas źródłem zakażenia drobnoustrojami, grzybami, bakteriami i pasożytami. Przed spożyciem, w celu zmniejszenia ryzyka, należy je sparzyć wrzątkiem.
Inni ważni truciciele: związki rtęci z wypełnień zębów, szczepionki, kosmetyki, środki czystości, ubrania ze sztucznych włókien, farby, lakiery, pasty do zębów zawierające fluor. 

Czy zdajesz sobie sprawę, że codziennie, w każdej chwili twojego życia zatruwasz się?

Substancje toksyczne zarówno te będące produktem naszej przemiany materii, jak i te, które wprowadzamy z zewnątrz, mają istotny wpływ na nasze zdrowie i mogą stać się zagrożeniem dla życia. Poważne schorzenia wielu organów czy układów wewnętrznych, mogą być w rzeczywistości spowodowane działaniem substancji toksycznych. To tak jakbyśmy przez długi czas byli podtruwani i dziwili się, że chorujemy! Tylko usunięcie toksyn z organizmu może pomóc nam w pokonaniu chorób i wyleczeniu. Wykonaj test obciążeń organizmu i zacznij kurację!

Metale ciężkie

 

test obciążeń organizmu wyjaśnia przyczyny schorzeń

Nikogo nie trzeba przekonywać jak niebezpieczne dla organizmu ludzkiego może być zatrucie metalami ciężkimi. Ma niebagatelny wpływ na zdrowie, a bardzo często i na życie. Wiele chorób, dolegliwości organów wewnętrznych może mieć swoją istotną przyczynę w obciążeniach wywołanych metalami ciężkimi.

Żyjemy w skażonym środowisku, więc prawdopodobieństwo zatrucia metalami ciężkimi jest bardzo duże. Wywołują zatrucia, alergie, defekty skóry, wypadanie włosów a w skrajnych sytuacjach Twój organizm, broniąc się przed nimi, wytwarza torbiele i zmiany rakowe. Obciążenie metalami ciężkimi może powodować, np. zatrucia pokarmowe, bóle głowy czy bóle mięśni. Toksyczne substancje kumulują się w naszym organizmie. U przeciętnego człowieka może odłożyć się w ciągu jednego roku nawet 8 kilogramów trucizn!

Niewielkie ilości tych pierwiastków dostają się do naszego organizmu wraz z pożywieniem, wodą lub powietrzem. Zatrucie metalami ciężkimi może być spowodowane na przykład spożyciem skażonej wody czy żywności lub wdychaniem skażonego powietrza występującego w pobliżu źródeł emisji. Metale ciężkie są tym bardziej niebezpiecznym obciążeniem, gdyż mogą się kumulować w organizmie, tzn. ich stężenie może przez cały czas wzrastać. Do toksycznych metali ciężkich można zaliczyć: kadm, ołów, rtęć.

Zatrucie środowiska metalami ciężkimi to wynik rozwoju technologii przemysłowej, motoryzacji i urbanizacji.Żyjemy w czasach globalnego zatrucia środowiska naturalnego i często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy narażeni na działanie toksyn, przyswajanych wraz z powietrzem, wodą, a przede wszystkim z pożywieniem. Inni ważni truciciele: związki rtęci z wypełnień zębów, farby, lakiery, pasty do zębów zawierające fluor.

Tylko usunięcie toksyn z organizmu może pomóc nam w pokonaniu chorób. Wykonaj test obciążeń organizmu i zacznij kurację! Zdrowie to życie bez obciążeń, bez ograniczeń. Dlatego specjaliści Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum przykładają tak wielką uwagę do profilaktyki i przyczyn chorób. Od razu, po zakończonym teście, każdy klient otrzymuje wynik wraz z pełnym opisem i indywidualnymi zaleceniami terapeutycznymi.

Dzięki metodzie indywidualnego doboru suplementów oraz ściśle wyselekcjonowanym naturalnym preparatom dostępnych tylko w Revitum, nasze kuracje są bardzo skuteczne. Wszystko po to, by zapewnić Państwu najwyższą jakość. Taka kuracja to zdrowie na lata.

Niedobory minerałów i witamin

 

zbadaj obciążenia organizmu

Bez odpowiedniej ilości minerałów wszystkie procesy zachodzące w Twoim organizmie (przemiany materii, biochemiczne, nerwowe i psychosomatyczne) ulegają zaburzeniom.

Twój organizm jest jak maszyna zbudowana z odpowiedniego stopu metalu. Składniki są bardzo precyzyjnie dobierane, w przeciwnym razie zaburzone będą jego pożądane właściwości, a w konsekwencji maszyna ulegnie szybkiemu uszkodzeniu lub zniszczeniu. Twój organizm, jeśli nie dostanie tego, czego potrzebuje, szybciej się zużywa i umiera. Najlepszym przykładem są coraz powszechniejsze zawały serca i zaburzenia psychiczne. Wystarczy, że w Twoim organizmie będzie za mało choćby jednego pierwiastka śladowego (takiego, którego potrzebujesz w bardzo małej ilości). np. selenu, wtedy Twoja tarczyca gorzej funkcjonuje. Z kolei witaminy z grupy B odpowiadają za przemianę materii. Ich niedobór prowadzi do problemów z pamięcią.

Podstawowym źródłem witamin jest pożywienie, które niestety coraz częściej nie jest w stanie dostarczyć ich odpowiednich ilości. W naszym sklepowym pożywieniu są poważne braki minerałów i substancji odżywczych dla naszych komórek. Mimo że owoce i warzywa powinny zawierać odpowiednie ilości tych składników, to okazuje się, że w wyniku długiej drogi od producenta do naszego talerza oraz obróbce termalnej w kuchni, niewiele z nich trafia do naszego organizmu. Bez minerałów Twój organizm nie jest w stanie przyswoić bardzo ważnych dla zdrowia witamin. Twój system hormonalny może zaczynać źle pracować, a to nieuchronnie przybliża cię do kolejnych dolegliwości.

Jak widać przyczyny dolegliwości i chorób mają wiele imion. Obciążeń organizmu należy szukać zatem w wielu źródłach. Degeneracyjne zmiany organizmu hodujemy często latami. Obciążenia w postaci chorób, powodowane stopniowym brakiem witamin i minerałów, pojawiają się powoli, niepostrzeżenie, jak kurza ślepota, obniżenie się dziąseł czy katarakta.

Dlaczego na rynku pojawiły się preparaty naturalne? Preparaty naturalne diety pojawiły wraz ze spadkiem jakości żywności dostępnej na rynku. Obecny sposób np. hodowli zbóż czy zwierząt jest zupełnie inny niż jeszcze 50 lat temu.

Czy warto przyjmować preparaty naturalne zawierające witaminy i minerały?

Oczywiście, musi być to jednak rozsądnie dobrana kuracja pod okiem specjalisty. Zasadnicze znaczenie przy ocenie jakości danego suplementu ma technologia wykonania. Na rynku bowiem dostępne są dwa rodzaje preparatów: naturalne i syntetyczne.

Zdecydowanie zaleca się używanie produktów naturalnych mimo, że są nieco droższe od wytwarzanych tanio syntetyków. Witaminy i minerały naturalnie występujące mają szerokie spektrum innych substancji aktywnych, bezpośrednio wpływających na lepsze wchłanianie. Naturalne dodatki dietetyczne charakteryzują się tym, że są otrzymywane jako wyciąg z substancji naturalnie występujących w przyrodzie (minerały, zioła, owoce) i przez to ich oddziaływanie jest nieporównywalnie bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Używa się ich praktycznie do momentu ustąpienia dolegliwości i wcale nie trzeba ich brać do końca życia.

Witaminy i minerały syntetyczne są o wiele tańsze. Pod względem jakości, odwzorowują jedynie substancje naturalne, na podstawie wzorów chemicznych. To substancje wyizolowane. Przy tak dużej ilości suplementów na rynku warto poradzić się specjalisty Revitum co wybrać. W Revitum S.A. wybieramy najlepsze preparaty naturalne diety dostępne na rynku, korzystamy z najnowszych technologii i doświadczeń wielu pokoleń co do stosowania minerałów, ziół i witamin. Na co dzień służymy rzetelną wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów, którzy kochają naturę i dobierają najlepsze naturalne preparaty na rynku.

Helicobacter

 

test obciążeń organizmu pozwala znaleźć przyczyny chorób

Helicobacter pylori to gram-ujemna ruchliwa bakteria będąca pałeczką. Ponad 70% osób dorosłych zarażonych jest Helicobacter Pylori! Zakażenie wywołuje często wrzody żołądka oraz dwunastnicy. Zakażenie tą bakterią obserwuje się w chorobach takich jak: autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, zespół Sjogrena, choroba Parkinsona, astma, PochP itd.

Wydzielane przez nią enzymy niszczą wartę śluzu w żołądku, przyczepiają się następnie do komórek nabłonkowych. Główne dolegliwości to bóle brzucha oraz objawy dyseptyczne, ale może też przebiegać bezobjawowo.

Czy wiesz, że u chorych zarażonych Helicobacter pomagają również naturalne preparty oparte o zioła i minerały, w połączeniu z dietą? Pomóc może np. siemię lniane, babka płesznik, szałwia, borówka czernica (zawierające garbniki katechinowe). Oczywiście samemu nie warto tego stosować, najlepiej udać się do specjalisty. Przyczyną problemów z żołądkiem są też; leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki przeciwzakrzepowe, dym tytoniowy, alkohol, stres, nieodpowiednia dieta, sole żółciowe, konserwanty w jedzeniu. Jeśli chcesz zregenerować śluzówkę żołądka i pomyśleć o wprowadzeniu naturalnych preparatów, warto odwiedzić specjalistę Revitum. Pamiętaj, każdy nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Twój dentysta grójec opinia pacjentki foto