Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Żylaki

Żylaki występują w kończynach dolnych, przełyku, odbycie (hemoroidy). Powstają w wyniku nieprawidłowego działania zastawek znajdujących się w ścianach żył, których zadaniem jest zapobieganie cofaniu się krwi płynącej do serca. Kiedy zastawki są niewydolne, krew nie odpływa jak trzeba i zaczyna się gromadzić, powodując rozciąganie i poszerzenie żył.

Przyczyny żylaków to: otyłość, zaparcia, złe krążenie, zła dieta, stojący czy siedzący tryb życia, ciąża, genetyka.

Z powodu żylaków cierpi ponad 10% ludzi na całym świecie. Schorzenie to zdecydowanie częściej, nawet trzykrotnie, spotyka kobiety. Żylaki w stadium początkowym objawiają się głównie defektami kosmetycznymi. Następnie pojawia się uczucie ciężaru lub bólu. Kolejne objawy żylaków to zwiększające się wizualnie sploty żylne, obrzęki oraz bóle i skurcze. Objawy te mogą nie ustępować nawet po długim odpoczynku w pozycji leżącej. Nieleczone żylaki mogą grozić poważnymi konsekwencjami. W stanach zaawansowanych dochodzić może do powstawania skrzepliny oraz krwotoków.

Jeśli już masz żylaki lub początki, koniecznie wzmocnij żyły, stosuj produkty bogate w przeciwutleniacze, witaminy, minerały. Jakie? To zależy od Twojego organizmu. Na pewno warto w tym celu odwiedzić gabinet Revitum, żeby specjalista mógł zaproponować najlepsze preparaty dla Ciebie, uwzględniając przy tym Twój wiek, wagę i tryb życia oraz wynik Testu Obciążeń, jeśli to koniecznie, dostaniesz też zalecenia żywieniowe.

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się