Badanie w kierunku Candida albicans

Jeśli masz problem z grzybicą to badanie w kierunku Candida albicans jest dla Ciebie.

Candida albicans jest to grzyb drożdżopodobny, który występuje w układzie pokarmowym w niewielkich nieszkodliwych ilościach . Jednak na skutek wielu czynników (m.in. zmiany hormonalne, leki steroidowe, antybiotyki, cukrzyca, dieta bogata w węglowodany proste) ulega przyrostowi w dowolnej lokalizacji, tworząc rozgałęzione struktury, które są zdolne do namnażania się,drażnienia tkanek i powodowania stanu zapalnego.

Takie zjawisko nazywamy KANDYDOZĄ , gdzie czynniki zakłócające naturalną równowagę mikroflory i poziomu pH w przewodzie pokarmowym lub układzie rozrodczym przyczyniają się do powstawania tego schorzenia.

Najczęstsze objawy kandydozy:

  • wzdęcia
  • owrzodzenie jamy ustnej i biały nalot na języku
  • pękające kąciki ust
  • przewlekłe zmęczenie
  • depresja i wahania nastroju
  • bóle mięśni i stawów
  • bóle głowy i migreny
  • Czytaj więcej o objawach grzybicy

 

Proponowana przez nas diagnostyka w kierunku Candidy jest badaniem przeciwciał IgG i IgM z próbki krwi pobieranej z palca.
Badanie w kierunku Candida albicans

Badanie jest ilościowym onaczeniem przeciwciał w kierunku C. albicans i obrazuje odpowiedź organizmu na zakażenia C. albicans w różnych narządach, nie tylko w obrębie układu pokarmowego. Obejmuje ono ocenę stężenia specyficznych przeciwciał w klasie M (IgM) i G (IgG) przecie antygenom drożdżaka. IgM są przeciwciałami, które są wytwarzane jako pierwsze po kontakcie z obcymi cząsteczkami (antygenami) i odzwierciedlają aktywną infekcję. C. albicanas. Natomiast IgG są głównymi przeciwciałami odpornościowymi człowieka i pojawiają się w drugiej kolejności po ekspozycji na antygen. Ich podwyższone stężenie jest obserwowane w trakcie aktywnej infekcji lub krótko po jej zakończeniu. Badanie służy zarówno diagnozowaniu zakażenia C. albicans, jak i monitorowaniu skuteczności terapii.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ocena: 6 , średnio 5,00 na 5)
Loading...

Masz pytanie? Wyślij nam wiadomość przez formularz lub zadzwoń na numer telefonu Ogólnopolskiej Infolinii: tel 222 502 888

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania lub przedstawienia oferty. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale konieczne, abyśmy mogli kontaktować się z Państwem w celu obsługi zapytania i przedstawienia oferty. Jeżeli nie chcą Państwo, abyśmy kontaktowali się w tym celu za pomocą e-maila lub telefonu, zapraszamy do odwiedzenia jednego z naszych gabinetów.*

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Revitum telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących tj. telefon, poczta e-mail dla celów marketingowych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 lipca 2014 r.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Revitum, w celach marketingowych w tym m.in. dla informowania o aktualnej ofercie.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Revitum, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści marketingowej.


Google Analytics Alternative