fbpx

Badanie w kierunku Candida albicans

Jeśli masz problem z grzybicą to badanie w kierunku Candida albicans jest dla Ciebie.

Candida albicans jest grzybem drożdżopodobnym, który występuje w układzie pokarmowym w niewielkich nieszkodliwych ilościach. Jednak na skutek wielu czynników (m.in. zmiany hormonalne, leki steroidowe, antybiotyki, cukrzyca, dieta bogata w węglowodany proste) ulega przyrostowi w dowolnej lokalizacji, tworząc rozgałęzione struktury, które są zdolne do namnażania się, drażnienia tkanek i powodowania stanu zapalnego.

Opisywane zjawisko nazywamy KANDYDOZĄ, gdzie czynniki zakłócające naturalną równowagę mikroflory i poziomu pH w przewodzie pokarmowym lub układzie rozrodczym przyczyniają się do powstawania tego schorzenia.

Najczęstsze objawy kandydozy:

  • wzdęcia
  • owrzodzenie jamy ustnej i biały nalot na języku
  • pękające kąciki ust
  • przewlekłe zmęczenie
  • depresja i wahania nastroju
  • bóle mięśni i stawów
  • bóle głowy i migreny
  • Czytaj więcej o objawach grzybicy

 

Proponowana przez nas diagnostyka w kierunku Candidy jest badaniem przeciwciał IgG i IgM z próbki krwi pobieranej z palca.
Badanie w kierunku Candida albicans

Badanie jest ilościowym oznaczeniem przeciwciał w kierunku Candida albicans i obrazuje odpowiedź organizmu na zakażenia C. albicans w różnych narządach, nie tylko w obrębie układu pokarmowego. Obejmuje ono ocenę stężenia specyficznych przeciwciał w klasie M (IgM) i G (IgG) przeciw antygenom drożdżaka. IgM to przeciwciała, które są wytwarzane jako pierwsze po kontakcie z obcymi cząsteczkami (antygenami) i odzwierciedlają aktywną infekcję. C. albicanas. Natomiast IgG są głównymi przeciwciałami odpornościowymi człowieka i pojawiają się w drugiej kolejności po ekspozycji na antygen. Ich podwyższone stężenie jest obserwowane w trakcie aktywnej infekcji lub krótko po jej zakończeniu. Badanie służy zarówno diagnozowaniu zakażenia Candida albicans, jak i monitorowaniu skuteczności terapii.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ocena: 21 , średnio 4,43 na 5)
Loading...

 

Masz pytanie?

Wyślij nam wiadomość przez formularz lub zadzwoń na numer telefonu Ogólnopolskiej Infolinii: tel 222 502 888. Konsultanci czekają na Twój telefon w godzinach 8:00 - 18:00.
Koszt połączenia równy jest kosztowi połączenia lokalnego.

Spytaj o badanie w kierunku Candida albicans


Call Now Button