Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Badanie w kierunku Candida albicans

Jeśli masz problem z grzybicą to badanie w kierunku Candida albicans jest dla Ciebie.

Candida albicans jest to grzyb drożdżopodobny, który występuje w układzie pokarmowym w niewielkich nieszkodliwych ilościach . Jednak na skutek wielu czynników (m.in. zmiany hormonalne, leki steroidowe, antybiotyki, cukrzyca, dieta bogata w węglowodany proste) ulega przyrostowi w dowolnej lokalizacji, tworząc rozgałęzione struktury, które są zdolne do namnażania się,drażnienia tkanek i powodowania stanu zapalnego.

Takie zjawisko nazywamy KANDYDOZĄ , gdzie czynniki zakłócające naturalną równowagę mikroflory i poziomu pH w przewodzie pokarmowym lub układzie rozrodczym przyczyniają się do powstawania tego schorzenia.

Najczęstsze objawy kandydozy:

-wzdęcia

-owrzodzenie jamy ustnej i biały nalot na języku

-pękające kąciki ust

-przewlekłe zmęczenie

-depresja i wahania nastroju

-bóle mięśni i stawów

-bóle głowy i migreny

 

Proponowana przez nas diagnostyka w kierunku Candidy jest badaniem przeciwciał IgG i IgM z próbki krwi.

 

Badanie jest ilościowym onaczeniem przeciwciał w kierunku C. albicans i obrazuje odpowiedź organizmu na zakażenia C. albicans w różnych narządach, nie tylko w obrębie układu pokarmowego. Obejmuje ono ocenę stężenia specyficznyh przeciwciał w klasie M (IgM) i G (IgG) przecie antygenom drożdżaka. IgM są przeciwciałami, które są wytwarzane jako pierwsze po kontakcie z obcymi cząsteczkami (antygenami) i odzwierciedają aktywną infekcję. C. albicanas. Natomiast IgG są głównymi przeciwciałami odpornościowymi człowieka i pojawiają się w drugiej kolejności po ekspozycji na antygen. Ich podwyższone stężenie jest obserwowane w trakcie aktywnej infekcji lub krótko po jej zakończeniu. Badanie służy zarowno diagnozowaniu zakażenia C. albicans, jak i monitorowaniu skuteczności terapii.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat badania w kierunku Candida albicans? 

Zadzwoń! Tel. 222 502 888

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 18:00. Koszt połączenia równy jest kosztowi połączenia lokalnego.

Masz pytania? Napisz do nas.

Wyrażam zgodę na wprowadzenie do bazy danych i przetwarzanie moich danych osobowych przez Revitum, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z dn. 29.08.1997r.)

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się