Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Trądzik

Trądzik to choroba, która od lat dokucza milionom ludzi na całym świecie. Co roku przeznacza się miliony dolarów na badania poświęcone zwalczaniu tej przypadłości.

Trądzik młodzieńczy (Acne vulgaris) – choroba skóry, której początek występuje w wieku pokwitania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej) dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych (łojotoku). Zaskórniki i grudki, popularnie nazywane pryszczami, są objawem trądziku. Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczoły łojowe skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku.
W takim nagromadzeniu naskórka zrogowaciałego i łoju niektóre bakterie, zawsze obecne na powierzchni skóry, rozwijają się szczególnie dobrze i wywołują proces zapalny, który może powodować pęknięcie ściany przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne.


Przyczynami wystąpienia trądziku mogą być zaburzenia hormonalne, żołądkowo-jelitowe, wątrobowe, drożdżyca itp. W Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum możesz wspomóc leczenie trądziku stosując naturalne preparaty, w których znajdziesz składniki roślinne, oleje roślinne, minerały i witaminy pochodzenia tylko i wyłącznie naturalnego! Kuracja jest układana w sposób indywidualny, ponieważ w Revitum nie mamy jednej tabletki na trądzik, bo taka nie istnieje. Specjalista bierze pod uwagę Twój wiek, wagę, styl życia i wiele innych czynników, poza tym wykonuje Test Obciążeń szukając dodatkowych przyczyn. Taka kuracja daje pewność zdrowia na długie lata.

 

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się