Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Problemy z prostatą

Prostata jest gruczołem wielkości kasztana umiejscowionym poniżej pęcherza moczowego. Ze względu na funkcję bliższa jest układowi płciowemu niż moczowemu: jej wydzielina wchodzi w skład spermy i umożliwia plemnikom poruszanie się. Po pięćdziesiątym roku życia większość mężczyzn dowiaduje się o problemach prostaty za sprawą przykrych dolegliwości.

Z wiekiem, gdy w organizmie mężczyzny zmniejsza się produkcja męskich hormonów – androgenów, gruczoł zaczyna się powiększać i wówczas można mieć problemy z prostatą. Powoduje to ucisk na cewkę moczową i zwężenie jej światła. Jest to główny powód bólu przy oddawaniu moczu. W skrajnych przypadkach może nawet całkowicie dojść do zatrzymania moczu. Rozrośnięty stercz utrudnia całkowite wypróżnienie pęcherza moczowego. Zaleganie w nim moczu może być przyczyną nawracających infekcji, a w dalszej konsekwencji prowadzić do zaburzenia pracy nerek.

Należy liczyć się z tym, że łagodny rozrost gruczołu krokowego może dotknąć każdego mężczyznę po przekroczeniu odpowiedniego wieku, dodatkowo sprzyja temu otyłość i dieta obfitująca w tłuszcze. Obowiązują więc podobne zasady profilaktyki, jak przy wielu innych chorobach: zdrowa dieta i sport.

Leczenie prostaty można wspierać w naturalny sposób - nie tylko dietą bogatą w pestki dyni, arbuzy, różowe grejpfruty, siemię lniane, tłuste ryby ale warto a nawet trzeba włączyć naturalne preparaty wzmacniające prostatę takie jak bocznica piłkowana.

 

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się