Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Nadciśnienie Tętnicze

Nadciśnienie tętnicze charakteryzuje się stale podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi. Nadciśnienie to choroba układu krążenia, której zdecydowana większość (ponad 90%) przypadków ma charakter pierwotny, tzn. bez znanej somatycznej przyczyny. Pozostałe przypadki to choroba o charakterze wtórnym, czyli jest dobrze znana przyczyna choroby, np. choroby nerek, miażdżyca, choroby gruczołów dokrewnych lub choroby mózgu.

Choroba nadciśnieniowa dotyczy kobiet i mężczyzn, rozpoczyna się zazwyczaj między 30. a 40. rokiem życia, choć może mieć już początek w dzieciństwie. Objawia się rannymi bólami głowy w okolicy potylicy. Nadmierną pobudliwością, bezsennością. Odczuwalne jest kołatanie serca, bóle wieńcowe oraz obserwuje się zaczerwienioną twarz, szyję, klatkę piersiową. Najczęściej jednak nieprawidłowe wartości ciśnienia tętniczego są wykrywane przypadkowo w czasie rutynowego pomiaru.

Czy wiesz, że przyczynami nadciśnienia są często nadwaga i otyłość? Jednak równie często zdarzają się po prostu braki składników odżywczych, na skutek złej żywności sprzedawanej w sklepach i na bazarach, obróbki termicznej żywności, stosowania mikrofalówki, kuchenki indukcyjnej.

Przyczyną nadciśnienia może też być brak magnezu, witamin z grupy B czy braki witaminy C. Dlatego też możesz zbadać braki tych pierwiastków za pomocą testu niedoborów komórkowych i ustalić, które składniki (a raczej ich brak) mogą przyczyniać się do powstawania nadciśnienia tętniczego.

 

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się