Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Hemoroidy

Hemoroidy (łac. varices haemorrhoidales), czyli żylaki odbytu to nabrzmiałe żyły splotu odbytniczego, nabrzmiałe guzki krwawnicze. Hemoroidy mogą występować w górnej, jak i w dolnej części odbytu, w zależności od umiejscowienia splotu naczyniowego, w którym zatrzymała się krew. Żylaki odbytu znacznie utrudniają prawidłowe funkcjonowanie ostatniej części układu pokarmowego człowieka.

Mówiąc jaśniej, pomiędzy kanałem odbytu, a odbytnicą człowieka musi dojść do zatrzymania krwi w splocie naczyń. Tak zatrzymana krew nie może znaleźć sobie ujścia co powoduje znaczne utrudnienia i dyskomfort dla osoby, która jest chora. W skutek niemożności znalezienia ujścia, krew tworzy małe wypukłości w błonie śluzowej. Wypukłości te często są nazywane guzkami. Żylaki odbytu (hemoroidy) dzieli się ze względu na różne aspekty. Przede wszystkim wyróżnia się hemoroidy wewnętrzne znajdujące się powyżej linii grzebieniastej, te hemoroidy łatwiej krwawią. Drugi rodzaj to hemoroidy zewnętrzne, które są bardziej bolesne i znajdują się poniżej linii grzebieniastej. Czynnikiem powodującym powstawanie hemoroidów są różne obciążenia znajdujące się w organizmie i sprawiające zastoje w żyłach.

Chcesz wiedzieć jakie obciążenia powodują u Ciebie powstawanie hemoroidów? Zrób test obciążeń organizmu i znajdź przyczyny hemoroidów.

 

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się