Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Demencja Starcza

Demencja to inaczej otępienie starcze. Im później zostaną zaobserwowane problemy na tle psychologicznym i intelektualnym, tym choroba objawia się łagodniej. Pierwszym symptomem jest osłabiona pamięć, która często jest objawem starzenia się. Dlatego bliscy i rodzina osoby w podeszłym wieku często to bagatelizują, myśląc, że wynika po prostu ze starości.


Kolejne objawy demencji to: apatia, osłabienie organizmu, brak zapału do pracy, niechęć do wykonywania jakichkolwiek czynności, złe samopoczucie. Problemy z zapamiętywaniem mogą objawiać się inaczej u różnych osób. Często pacjenci pamiętają to co zdarzyło się kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, a nie pamiętają co robili wczoraj.


Granica między demencją, a chorobą Alzhaimera jest bardzo krucha, dlatego mówi się, że jedną z form otępienia starczego jest Alzheimer, który po pojawieniu się objawów demencji zaczyna powodować kłopoty z prawidłową wymową słów i inne dysfunkcje nasilające się w przeciągu od trzech do pięciu miesięcy.


Objawy najbardziej mogą dokuczać bliskim osoby cierpiącej na tę chorobę, a nie jej samej. Charakter starszej osoby może stać się uciążliwy i nieznośny, może ona oskarżać wszystkich wokół o zabieranie jej pieniędzy, głodzenie czy złe traktowanie. W takim wypadku rodzina musi uzbroić się w cierpliwość i wspierać chorego. Bardzo często starsza osoba nie może przypomnieć sobie nazwiska lekarza czy nazwy lekarstwa i może to być spowodowane niedoborem witaminy B12 lub złym funkcjonowaniem tarczycy, nerek lub wątroby.


Jeśli Ty albo ktoś z Twojej rodziny czy znajomych ma podobne symptomy, to może mieć demencję. Możesz o tym nie wiedzieć, ale demencja jest również spowodowana obciążeniami w organizmie.

Dr Richard Wurtman, neuroendokrynolog z Instytutu Technologii Massachusetts Cambrige, prowadził badania nad wpływem składników pożywienia na aktywność mózgu. Według tych badań braki składników odżywczych mają wpływ na neuroprzekaźniki i ich działanie w mózgu. Zatem brak odpowiednich składników może wywoływać demencję.

Przykładem jest brak tryptofanu, który przekształca się w serotoninę, a jego brak skutkuje depresją. Biochemia mózgu jest bardzo skomplikowana. Jeśli chcesz odżywić swój mózg na poziomie komórki, udaj się do Revitum i wykonaj test niedoborów komórkowych. Specjalista przeprowadzi wywiad i podejmie decyzję, jakie składniki odżywcze powinieneś stosować, aby odczuć poprawę.

 

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się