Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Bóle stawów


Mogą towarzyszyć infekcjom, zarówno bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym. Można wówczas mówić o odczynowym zapaleniu stawów. Dotyczy ono jednego lub, częściej, kilku stawów. Zdarza się u ludzi w każdym wieku.

Objawy bólu stawów
Początkowo ból występuje w ruchu, a maleje bądź ustępuje w spoczynku. W zaawansowanych stanach utrzymuje się cały czas. Zmianie może ulegać jego natężenie. Charakterystycznym objawem choroby jest także sztywność w stawach, szczególnie po okresie dłuższego bezruchu. Stawy mogą być bolesne w dotyku, a ich okolica nadmiernie ocieplona i obrzęknięta. Przy dużym zaawansowaniu zmian obserwuje się zniekształcenia stawów, skierowanie kości pod nieprawidłowym kątem w stosunku do siebie. Może dojść także do ograniczenia ruchomości zajętych stawów.

Czy wiesz, że istnieje związek między brakiem składników odżywczych, a reumatoidalnym zapaleniem stawów?

Szczególnie na bóle stawowe może wpływać brak witamin z grupy B (zwłaszcza kwasu pantotenowego), braki witaminy D3, niedobory cynku, kwasów tłuszczowych itd.

Bóle stawów można zmniejszyć, suplementując np. yocce pod okiem spcjalisty Revitum. Najważniejsze, aby były to preparaty dobrane do Twoich potrzeb z uwzględnieniem całości Twojego organizmu.

Z pożywienia w przypadku bólów stawowych warto, pod okiem specjalisty, wyeliminować rośliny psiankowate, gdyż niektórzy cierpiący na bóle stawowe są nadwrażliwi na solaninę wpływającą na działanie enzymów w mięśniach, co powoduje ból.

Działanie łagodzące ból ma np. imbir. To on właśnie potrafi blokować wydzielanie prostaglandyn, czynników zapalnych, leukotrienów, jest też silnym przeciwutleniaczem.

 

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się