Bóle stawów - zła dieta, wirusy i bakterie jako główna przyczyna RZS

Bóle stawów

bóle stawów

Bóle stawów mogą towarzyszyć infekcjom, zarówno bakteryjnym, wirusowym i pasożytniczym. Można wówczas mówić o odczynowym zapaleniu stawów. Dotyczy ono jednego lub, częściej, kilku stawów. Zdarza się u ludzi w każdym wieku. Jak je prawidłowo rozpoznać i jak z nim walczyć?

Ból stawów - objawy 

Początkowo ból występuje w ruchu, a maleje bądź ustępuje w spoczynku. W zaawansowanych stanach utrzymuje się cały czas. Zmianie może ulegać jego natężenie. Charakterystycznym objawem choroby jest także sztywność w stawach, szczególnie po okresie dłuższego bezruchu. Stawy mogą być bolesne w dotyku, a ich okolica nadmiernie ocieplona i obrzęknięta. Przy dużym zaawansowaniu zmian obserwuje się zniekształcenia stawów, skierowanie kości pod nieprawidłowym kątem w stosunku do siebie. Może dojść także do ograniczenia ruchomości zajętych stawów.

Czy wiesz, że istnieje związek między brakiem składników odżywczych, a reumatoidalnym zapaleniem stawów?

Szczególnie na bóle stawowe może wpływać brak witamin z grupy B (zwłaszcza kwasu pantotenowego), braki witaminy D3, niedobory cynku, kwasów tłuszczowych itd.

Bóle stawów można zmniejszyć, suplementując np. yocce pod okiem spcjalisty Revitum. Najważniejsze, aby były to preparaty dobrane do Twoich potrzeb z uwzględnieniem całości Twojego organizmu.

Z pożywienia w przypadku bólów stawowych warto, pod okiem specjalisty, wyeliminować rośliny psiankowate, gdyż niektórzy cierpiący na bóle stawowe są nadwrażliwi na solaninę wpływającą na działanie enzymów w mięśniach, co powoduje ból.

Działanie łagodzące ból ma np. imbir. To on właśnie potrafi blokować wydzielanie prostaglandyn, czynników zapalnych, leukotrienów, jest też silnym przeciwutleniaczem.

Twój dentysta grójec opinia pacjentki foto

Jeżeli podobał Ci się artykuł oceń go.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ocena: 3 , średnio 5,00 na 5)
Loading...