Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Bóle pleców

Przyczyną może być zwyrodnienie kręgosłupa, otyłość, ciąża, choroby nerek, urazy, wadliwa postawa. Ciekawe okazują się też najnowsze odkrycia. Pokarmy, jakie jadamy na co dzień, mogą wpłynąć na odczuwanie przez nas bólu. Przykładem jest kofeina, mięta, imbir, czy kapsaicyna (papryczki chilli), które łagodzą bóle!

Jaki jest mechanizm działania? Bardzo różny, bo np. kofeina jest podobna do adenozyny i dzięki temu blokuje sygnał o bólu do mózgu, zaś mentol, zawarty w mięcie, aktywuje receptory TRPM8 wrażliwych na zimno w skórze, hamuje przepływ Ca2+ przez błony neuronów oraz pobudza receptory kappa-opioidowe, dzięki czemu występuje efekt znieczulenia i łagodzenia bólu.

W świecie przyrody na bóle dostępne są też naturalne salicylany np. maliny, wiśnie, curry, papryka czy kora wierzby, które działają jak naturalna aspiryna, a nie niszczą aż tak śluzówki żołądka.

Niezależnie od tego z jakim rodzajem bólu mamy do czynienia, możemy go wyeliminować na trwałe poprzez stosowanie odpowiedniej kuracji opartej na naturalnych preparatach! Wystarczy wykonać prosty test obciążeń organizmu, żeby ustalić, jakie obciążenia powodują reakcje bólowe u Ciebie, i zaczać stosować kurację

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się