Infolinia ogólnopolska:

222 502 888; 730 224 467

Dołącz do nas:

Zamów kontakt

Bezpłodność

Czasami zdarza się, że mimo usilnych starań obojga partnerów nie mogą oni stać się szczęśliwymi rodzicami. Bezpłodność to prawdziwy dramat szczególnie dla ludzi, którzy zabiegają o to, by jak najszybciej stać się rodziną. Niepłodność może wystąpić zarówno u mężczyzny jak i u kobiety.

Bezpłodność czy niepłodność ?

Bezpłodność i niepłodność nie mogą być zamiennie stosowanymi terminami, ponieważ każde z nich oznacza coś zupełnie innego. Bezpłodność oznacza trwałą niezdolność do poczęcia dziecka. Dotyka ona zarówno kobiety jak i mężczyzn. Niepokojącym faktem jest to, że dziś w Polsce jest aż 2,5 mln kobiet i mężczyzn cierpiących na bezpłodność. To zdecydowanie za dużo. Natomiast niepłodność według WHO to odwracalna niezdolność do poczęcia dziecka. O niepłodności mówi się kiedy po 12 miesiącach starania się o potomka nadal nie dochodzi do zapłodnienia. W tym przypadku poprzez różne metody starania się zachodzi prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i donoszenia jej.

 

Bezpłodność kobieca

Przyczyn bezpłodności u kobiet można dopatrywać się wielu. Najczęściej występującymi przyczynami są: zaburzenia hormonalne, niedrożność jajowodów (około 35%) a także endometrioza. Niedrożność jajowodów jest wtedy gdy dochodzi do zakażenia przez drobnoustroje przenoszone drogą płciową. Są one odpowiedzialne za wywołanie takich chorób jak chlamydia czy rzeżączka. Z kolei zaburzenia hormonalne mogą być wynikiem niewłaściwej diety, nadużywania alkoholu, chorób tarczycy, nadmiernego wysiłku fizycznego czy zaburzeń pracy przysadki mózgowej i kory nadnerczy. Zaburzenia hormonalne powiązane są zazwyczaj z nieprawidłowym przebiegiem owulacji czy z brakiem jajeczkowania. Endometrioza polega na tym, że część błony śluzowej macicy w trakcie miesiączkowania zagnieżdża się w ścianach jamy brzusznej lub innych narządach. W momencie kiedy endometrium osadza się w jajowodach lub jajnikach szanse na ciążę zmniejszają się diametralnie.

 

Bezpłodność męska

W przypadku panów przyczyn bezpłodności należy upatrywać kiedy dochodzi do zakażenia bakteriami, powodującymi blokadę ujść spermy. Również niebezpieczne są infekcje gruczołu moczowego oraz genitaliów. Kolejnymi przyczynami bezpłodności mogą być: przejście chorób zakaźnych w okresie dojrzewania takich jak np. świnka, przedwczesna ejakulacja, impotencja, długoletnie zażywanie środków psychoaktywnych takich jak narkotyki (zmniejszają ilość spermy nawet o 50%), długotrwały wzrost temperatury w mosznie spowodowany np. wielogodzinną jazdą samochodem czy przez wykonywanie niektórych prac, utracenie jąder na skutek operacji lub wypadku.

Nie trać czasu!

To tylko niektóre przyczyny bezpłodności u kobiet i mężczyzn, a może być ich więcej. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że każdy człowiek jest inny i należy do niego podchodzić indywidualnie. Dlatego warto w momencie kiedy starania się o dziecko nie dają pożądanego efektu - udać się do lekarza. Tutaj liczy się każdy dzień. Im szybciej zaczniemy się leczyć w przypadku niepłodności, tym szybciej możemy doczekać się maleństwa na świecie.

 

Czy można wesprzeć się suplementacją?

Oczywiście, że tak! Braki jakiegokolwiek składnika w mogą skutkować całą lawiną negatywnych konsekwencji. Czasem uzupełnienie potrzebnej witaminy  może spowodować, że organizm sam sobie poradzi ze swoimi problemami.

Eliksirem mogącym odmłodzić stare i słabe plemniki jest na przykład naturalna witamina C. Z badań wynika, że jej niedobór może powodować zmiany w jądrach przyczyniające się do bezpłodności. U niektórych panów na jakość plemnika wpłyną preparaty naturalne z witaminą C, u innych pomoże koenzym Q10.

Zaś u kobiet na problem z implantacją zarodka może pomóc suplementacja argininą.
Bardzo ważne, aby dobrać odpowiednio naturalne preparaty pod okiem specjalisty Revitum, który oceni, co akurat w naszym przypadku ma największe znaczenie. Nie warto przyjmować suplementów na oślep.

 

Test obciążeń

Aktualne promocje

Chcesz umówić się do specjalisty Revitum?

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się